Afriški pokal narodov
Izidi in razpored
 V dvoju za tretje mesto je Burkina Faso premagal Gano z 1:0, v zadnjih minutah tekme. Tekma je bila brez kompromisa, obe ekipi sta igrali za zmago.
Gana je imela več priložnosti kljub temu je izgubila na istem načinu kot pri Kamerunu. Bertrand Traore, tragični junak proti Kamerunu je izvrstno izvedel prosti strel, ki je počistil pajčevino v vratah sicer izvrstnega ganskega vratarja Razaka. Postavitev ganskega zidu je bil podoben kot proti Kamerunu, samo, da je tokrat žoga nesposredno priletela v gol, dve minuti pred koncem tekme.
V zadnji tekmi se bosta pomerila Kamerun in Egipt. Egipt je že dvakrat premagal Kamerun za lovoriko, nazadnje leta 2008. Po 7.letih, se Egipt vrača na finale. Zaenkrat niso pokazali atraktivnega nogometa, proti Burkini Fasi so komaj stojili na nogah ampak so zmagali po kazenskih stelih po podaljških. Egipt ima izkušeno ekipo, Kamerun pa mlado in ambiciozno ekipo.